انتخاب خط اختصاصی

خط اختصاصی پیامک

بعد از تهیه پنل پیامک شما نیاز به خط اختصاصی برای ارسال و دریافت پیامک دارید. خرید خط اختصاصی مزیت های مختلفی به شما می دهد که مهم ترین آن داشتن یک شماره منحصر به فرد و قابلیت دریافت پیامک رایگان از مخاطب است. مانند سیم کارت که اپراتورهای مختلف مانند ایرانسل و همراه اول خدمات ارائه می کنند در اینجا هم شما با انواع اپراتور مانند 1000، 2000، 3000، 5000، 021 و 026 دارید که می توانید با توجه به نیازتان هر یک از خطوط را انتخاب کنید. در ادامه ما در یادمه اس ام اس جدولی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با مقایسه خطوط بهترین خط اختصاصی را برای خود انتخاب کنید.


مشاهده تعرفه پنل پیامک

جدول مقایسه خطوط پیامکی

خطوط
هزینه ارسال پیامک
سرعت ارسال پیامک
گزارش ارسال
مدت زمان خدماتی
تعداد نرسیده به مخابرات
تمدید سالیانه
انتخاب شماره دلخواه
۱۰۰۰
بالا
خوب
خوب
معمولی
کم
ندارد
دارد
۲۰۰۰
بالا
خوب
خوب
خوب
کم
دارد
دارد
۳۰۰۰
مناسب
خوب
خوب
زمانبر
زیاد
ندارد
ندارد
۵۰۰۰
ارزان
معمولی
معمولی
معمولی
زیاد
ندارد
دارد
خط ثابت
ارزان
پایین
ضعیف
خوب
زیاد
ندارد
متناظر ندارد / غیر متناظر دارد

تفاوت اپراتورها : هر اپراتور قوانینی را برای تحویل پیامک از فرستنده تعیین کرده است که لحاظ کردن این موارد گاها باعث ایجاد تفاوت در سرعت و کیفیت ارسالهای انجام شده می شود. بدون در نظر گرفتن این مورد، قابلیت شفاف سازی و پیگیری های بعدی از جمله تفاوتهای اصلی اپراتورهای ارسال پیامک با یکدیگر می باشد.
تفاوت ارقام : اگر رند بودن و کوتاه بودن طول خط پیامکی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یا دریافت پیامک برای شما حیاتی است، می خواهید با سایر پیامک های تبلیغاتی یا اطلاع رسانی متفاوت باشید و دریافت کننده از اینکه از شماره شما، پیامک دریافت می کند احساس بهتری داشته باشد، خطوط با تعداد ارقام کمتر تهیه کنید.
تفاوت خطوط : ارائه گزارش پس از ارسال، پیش شماره های متفاوت و یا بازگشت اعتبار پیامکهای تحویل داده نشده، از جمله تفاوتهایی است که میان خطوط ارائه شده توسط اپراتورها وجود دارد. خطوط ارائه شده توسط یک اپراتور، به هیچ عنوان قابلیت انتقال به اپراتور دیگر را ندارد.

خطوط خدماتی

خطوط خدماتی در واقع همان خطوط پیامکی اختصاصی (تبلیغاتی) هستند که برای آنها بلک لیست مخابرات آزاد شده و قابلیت ارسال به لیست سیاه مخابراتی و حتی شماره‌هایی که پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند برای آنها وجود دارد. در واقع خط خدماتی برای ارسال پیامک‌ اطلاع رسانی به افرادی که مجموعه ما را می‌شناسند و یا منتظر دریافت پیامک ما هستند استفاده میشود (مانند کد فعال سازی و وریفای شماره موبایل)
در نظر داشته باشيد خطوط خدماتي ، خطوطي هستند که با آن فقط به مشترکين خودتان پیام ارسال مي کنيد و از شماره هاي غير و بانک منطقه و کد پستي استفاده نمي نماييد و متن پيامک فقط اطلاع رساني مي باشد. اگر حتي به يک شماره غير از بانک شماره مشترکین خودتان ارسال انجام دهيد تبليغاتي محسوب شده و شامل جريمه مي گردد. همچنين بدليل اينكه روال خدماتي شدن خطوط توسط اپراتور انجام مي شود، زمان انجام شدن درخواست خدماتي، خارج از دسترس سامانه مي باشد اما حدودا یک ماه الی دوماه زمانبر خواهد بود.

سوالات متداول

در صورت عدم خرید خط، امکان ارسال پیامک وجود ندارد؟

با ثبت نام در سامانه یادمه اس ام اس، پیامک رایگان و خط اختصاصی رایگان به شما تعلق میگیرد که در صورتی که نیاز به ارسال پیامک به خطوط بلک لیست نداشته باشید، میتوانید برای تبلیغات از آن استفاده کنید.

پس از خرید خطوط، نیاز به پرداخت هزینه جانبی مانند تمدید سالیانه وجود دارد؟

در حال حاضر هیچکدام از اپراتورها به جز اپراتور ۲۰۰۰، هزینه ای بابت تمدید سالیانه دریافت نمیکنند. یادمه اس ام اس نیز تا زمانی که اپراتورها این هزینه را دریافت نکنند، طبق قرارداد هزینه ای بابت تمدید سالیانه از شما دریافت نخواهد کرد.

آیا امکان خرید چند نوع خط برای ارسال های متفاوت وجود دارد؟

بله دقیقا شما میتوانید با توجه به نیاز خود خطوط متنوعی را خریداری کنید. قبل از هر ارسال پیامک میتوانید نوع خط ارسالی خود را مشخص کرده و سپس ارسال را انجام دهید. این امکان در ارسال های وب سرویسی نیز وجود دارد.

مزیت داشتن خطوط اختصاصی نسبت به خط عمومی چیست؟

با داشتن خطوط اختصاصی میتوانید امکان دریافت پیامک در مواقع لزوم مانند منشی پیامکی، نوبت دهی، نظرسنجی و مسابقه پیامکی را داشته باشید، در صورتی که خطوط عمومی این امکان را به شما نخواهند داد. به صورت کلی با خط اختصاصی خود ارتباط نزدیک و خصوصی تری با مخاطب خود برقرار خواهید کرد و داشتن آن را به شما توصیه میکنیم.

Instagram Feed